Gyvybė ieško gyvybės

Arecibo žinutė – tai 1974 lapkričio 16 d. radijo teleskopu į M13 žvaigždžių spiečių, esantį už 25,000 šviesmečių, išsiųstas radijo signalas su informaciją apie žmoniją. Žinutėje koduojami 1679 dvinarės sistemos skaitmenys (“1“ ar “0“) ir ji trunka kiek mažiau nei 3 minutes.

Kyla be galo įdomus klausimas – kągi mes norėtume perduoti inteligentiškai gyvybės formai, kurią žinia apie mūsų egzistavimą pasieks tik už 25 tūkstančių metų? Atsakymas reikalauja itin gilių filosofinių, mokslinių, bet ir pragmatinių įžvalgų, o žinutę kuriant dalyvavo ne vienas žymus to meto astronomas.

Taigi Arecibo žinutė susideda iš 7 dalių. Joje išdėstomi skaičiau nuo 1 iki 10, DNR sudarančių elementų atominiai numeriai, DNR sudarančių cukrų, bazių ir nukleotidų formulės, skaičius ir grafinė dvigubos spiralės DNR struktūra. Taip pat grafinė vidutinio ūgio žmogaus figūra, žmonių skaičius Žemėje, grafiškas Saulės sistemos vaizdas bei Arecibo radijo teleskopo ir antenos atvaizdas. Kaip sutalpinti visą šią informaciją į 1679 dvinarės sistemos skaitmenis matote paveiksliuke – tiesa, spalvos žinutėje nėra koduotos.

Ar žmonės kada nors gaus atsakymą į Arecibo žinutę? Greičiau ne, negu taip. Tačiau mintis, kad yra pasaulių, kuriuose gyvena būtybės, panašios į mus, į gilius egzistencinius apmąstymus įtraukė ne vieną mokslininką, filosofą ar tiesiog kieme žvaigždes žvaigždėlapiuose pirštu vedžiojusį vaiką. Gyvybė ieško gyvybės.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: