Bendras gyvenimas Lietuvose

earthKartais atrodo, kad yra daug Lietuvų, – ne viena ir net ne trys, – kurių gyventojai tarpusavyje retai randa bendrystę daugeliu klausimų. Tai nėra išskirtinai būdinga tik mums: natūralu, kad žmonės, turintys panašų darbą, gyvenantys kaimynystėje, priklausantys tai pačiai kartai ar lankę tą pačią mokslo įstaigą, turi panašią pasaulėžiūrą ir autoritetus, panašias kasdienes problemas ir naudojasi tais pačiais žinių šaltiniais.

Dėl to kiekvienas turi savitą istorijos suvokimą, kitaip supranta dabartinį šalies gyvenimą ir kurpia labai skirtingas svajones ateičiai.

Nors lietuviai itin gabūs kitoms kalboms ir užsieniečiai neretai nustemba, kad net geležinkelio ar autobusų stočių valytojos dažnai moka daugiau nei dvi kalbas, dėl savaime suprantamų priežasčių tarp užsienio kalbų vis dar stipriai dominuoja rusų. Jaunesnioji karta kartais pamiršta, kad beveik pusė lietuvių vis dar nekalba angliškai, o didžioji dauguma kalbančiųjų dar nėra taip gerai jos įvaldę, kad galėtų suprasti anglišką (ar amerikietišką) humorą, kultūrinį kontekstą ar skaityti užsienio spaudą. Todėl vakarų idėjos ir vertybės per populiariąją žiniasklaidą daugelio Lietuvų vis dar nėra pasiekusios.

Mano Lietuva yra jauna ir ambicinga, išsilavinusi ir trykštanti optimizmu ateičiai. Jos gyventojai nebijo kitų nuomonių bei pasaulėžiūrų ir puikiai įsivaizduoja savo ateities vaidmenį Europoje bei pasaulyje. Jie myli žinojimą bei mokslinį metodą bei trokšta padėti išspręsti globalias problemas išlaikydami tautinį identitetą.

Kad galėčiau pasidalinti mano Lietuvai nesvetima globalia problematika, prieš devynis mėnesius iš Reido Gowerio gavau leidimą megėjiškai į lietuvių kalbą išversti The Sagan Series – amerikiečių astronomo Karlo Sagano dokumentinės laidos “Kosmosas“, devintajame dešimtmetyje pasiekusios daugiau nei 60-ies šalių žiūrovų ausis, ištraukas. Tikiuosi, kad Karlo Sagano žodžiais propaguojamos idėjos bei vertybės ir globali problematika ras atgarsį ir Jūsų Lietuvoje.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: