Alternatyva žiniasklaidai arba ką verta sekti Facebook’e

FacebookKiekvienas dienraštis ar interneto portalas nori patikti savo skaitytojams, įtikti savo savininkams ir pritraukti kuo daugiau reklamos. Dėl to idealiai nešališkos žiniasklaidos nebūna. Provokuojančios nuotraukos bei bukos antraštės skirtos pritraukti papildomus paspaudimus, tendencinga informacija – sumenkinti savo konkurentus, o blogos naujienos – sukelti atgarsį visuomenėje. Tad kaipgi išlikti informuotu optimistu niūriame eteryje? Atsakymas – tinkamai susitvarkyti savo socialinius tinklus. Įraše trumpai pateikiu, kaip tai padaryti.

Pirma. Žmonės kuria socialinius profilius iš skirtingų paskatų – kai kurie yra pasyvūs stebėtojai, kiti mėgsta kai draugai like‘ina nuotraukas su jų gražiąją veido puse, treti naudojasi nemokamu būdu save pareklamuoti, o kai kurie tiesiog mėgsta dalintis faktais ir įžvalgomis. Pastarieji nebūtinai įžvalgomis dalinasi dažnai, nebūtinai turi daug sekėjų (follower‘ių) ir nebūtinai jų nuomonės mums patinka. Kad žinotumėte, kuo gyvena mūsų visuomenė, reikia girdėti visų pusių argumentus, be to, stengtis susižinoti naujienas iš pirminių šaltinių. Suskirstęs pagal ekspertizės sritis ir besidalinamos informacijos turinį, rekomenduoju savo sekamus asmenis papildyti šiais socialiniuose tinkluose aktyviais žmonėmis:

KultūraDenisas Nikitenka (“Lietuvos žinių“ žurnalistas), Darius Pocevičius (LUNI entuziastas), Leonidas Donskis (ISM mokslo prorektorius),  Andrius Mamontovas (muzikantas).

Žurnalistika: Šarūnas Černiauskas (DELFI žurnalistas), Andrius Tapinas (LRT laidų vedėjas, rašytojas, visuomenės veikėjas), Virginijus Savukynas (LRT žurnalistas ir laidų vedėjas).

PramogosAidas Puklevičius (lietuviškojo „Playboy“ redaktorius), Geležinė lapė (pramogų profilis).

Renginiai: Įvairių šalių ambasados – ŠvedijosPrancūzijosJAV, etc.

Politika: Dalia Grybauskaitė (LR prezidentė), Arnoldas Pranckevičius (Europos Parlamento prezidento patarėjas),  Petras Auštrevičius (europarlamentaras, liberalas), Gabrielius Landsbergis (europarlamentaras, konservatorius), Remigijus Šimašius (LR Seimo narys, liberalas), Andrius Kubilius (TS-LKD partijos pirmininkas), Antanas Guoga (europarlamentaras, liberalas).

Ekonomika/verslas: Nerijus Mačiulis („Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas), Milda Dargužaitė (buvusi „Investuok Lietuvoje“ vadovė), Ilja Laurs (GetJar įkūrėjas).

Mokslas: Mokslo sriuba (mokslo populiarinimo laida).

Sekdami vieną ar kitą žmogų niekuo nerizikuojate, – bet kada vienu paspaudimu galite prenumeratos atsisakyti. Jeigu turite, kuo papildyti šį sąrašą, ypač tokiose srityse, kaip teisė, kultūra, medicina, etc. – rašykite komentaruose.

Antra. Užblokuokite šlamštą (spam‘ą) – ištrinkite arba raportuokite informaciją, kuri jūsų nedomina arba žeidžia.  Kiekvieną kartą atlikdami šią procedūrą jūs padedate Facebook’o algoritmams atrikti, kuri informacija jus domina, o kuri kelia erzelį, todėl po kelių kartų pats Facebook’as atrinks, kurios informacijos jums neteikti.

Report

Trečia. Iš News Feed‘o atsisakykite neįdomias naujienas kas 10 minučių publikuojančių draugų prenumeratos. Taip jūs nenutraukiate draugystės Facebook’e, – tiesiog atsisakote nenorimos konkrečios informacijos ar konkretaus draugo iš savo pagrindinio puslapio. Jei kils noras pasidomėti, kaip jam sekasi, bet kada galėsite tai padaryti nukeliavę ant jo profilio sienos.

Unfollow

Daugeliui ši trumpa informacija greičiausiai yra savaime suprantama. Tačiau prisiminkite, kad jūsų tėvams ir seneliams, turintiems socialinius profilius, tapti informuotu optimistu yra kur kas sudėtingiau. Tad jeigu manote, kad šios rekomendacijos vertos dėmesio, padėkite pagyvinti jų socialinio profilio gyvenimą, kad News Feed‘e atsidurtų ne vien jūsų pikantiškos nuotraukos ir erzinantys kvietimai žaisti žaidimus, bet ir nemažai naudingos pozityvios informacijos, apie įvykius, vykstančius mūsų valstybės gyvenime.

Reklama
1 comment
  1. Anonimas said:

    Dar pridėčiau: Lukas Šidlauskas, Tadas Vidmantas, Leonidas Donskis, Jolita Vaitkutė, Saulius Baradinskas, Aleksandra Kingo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: